Sepetim

Ahşap Pencere Modelleri

Ev mimarisinin gün geçtikçe çeşitlilik göstermesi iç tasarımlarının da önem kazanmasına neden oluyor. Geleneksel Türk Mimarisinde ahşap, sıklıkla görülmektedir. En eski yapı malzemesi olması, şık olduğu kadar sağlıklı da olması, kullanımda tercih sebebidir. Mimari alanlarda eski Türk Evleri, bunun en güzel örneklerini sergiler. Bu anlamda pek çok mahalle, Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Evlerin güzelliğine artı değer katan bir başka unsur da ahşap pencerelerdir. Farklı tasarımlarda yapılan ahşap pencereler, evlerin güzelliklerine güzellik katacaktır. Tahta panjurlu, kubbeli yapılı, otantik ya da modern tasarımlı modeller dizayn edilmektedir. Evlerin yapıldığı coğrafya da tasarım açısından etkilidir.


Özellikle, ormanlık alanlarda, yeşilin bol olduğu yerlerde, tabiata uyumlu tasarımlar tercih edilmelidir. Kullanılan alanlar genellikle Daire Sahipleri, Ahşap Ev Sahipleri, Ağaç Ev Sahipleri, Kütük Ev Sahipleri, Bungalov Ev Sahipleri, Ahşap Dekorasyon İsteyenler, Tarihi Konaklarda Kullanmak İsterler. Pencere İç tasarımda önemli olan malzemelerin başında şüphesiz geliyor. Pencereler hem içeriden hem de dışarıdan göründüğü için malzemesine ve görüntüsüne önem veriliyor. Ahşap Pencerelerin en önemli özelliği kullanışlı olmasıdır ve Ahşap’a Emprenye Kullanıldığında Yıllarca Kullanılabilir.


Ahşap Pencereye Isıcam uygulandığında Dışardaki Soğuk ve Sıcak Hava içeriye girmez yani yalıtım sistemi olarak da kullanılır. Ahşap malzemeler, oldukça dayanıklıdır. Bazı doğru bilinen yanlışlar, ahşap hakkında da mevcuttur. Ahşabın dayanıklı olmadığı, çabuk bozulduğu ve sürekli bakım istemesi gibi ifadeler sıklıkla duyulur. Ahşap, doğal olduğu kadar sağlam bir yapıdadır. Pencerelerin yapısına uygun özellikte seçilecek bir ağaç türü, çok uzun yıllar dayanacaktır. Kullanılan kereste genellikle Sarıçam, Karaçam, Akçam, Meşe, Maun, Sapelli, Kestane, Ceviz vb ağaçlar kullanılır türü ağaçlar, çok dayanıklı ürün gruplarına girmektedir. Ahşap tasarımlarda, bu türlü ağaçların tercih edilmesi, çok uzun yıllar kullanım sağlayacaktır. Belli aralıklarla yapılacak bakımlar neticesinde, iki yüz yılı aşkın süre ile kullanımı mümkün kılacaktır.


Pimapen Isıcamlı Pencere, Normal Isıcamlı Pencere, Giyotin Pencere, Panjurlu Pencere, Fransız Tipi Pencere, Kemerli Pencere (Cami Penceresi), Çift Açılım Pencere veya Müşterin istediği tipte üretilir. Ahşap pencereler, sağlık açısından tercih edilmektedir. Ahşabın en önemli özelliği, ısıyı tutmasıdır. Bu da çevre kaynaklarının iktisatlı kullanımı açısından önem taşır. Yakıt ve enerji sarfiyatını azaltması ile aile bütçesine katkı sağlayacaktır. Pek çok yapı malzemesi, artan ısı ile genleşmektedir. Bu durum, ahşapta farklılık gösterecektir.


Ahşap pencereler, ısı ile kuruma özelliği gösterir. Ahşap, son derece sağlıklı ve uzun ömürlü yapı malzemelerindendir. Yapısı gereği, oyma ve sanatsal işçilik yapılabilecek özelliktedir. Eskilerden bu yana bozulmadan gelen, sayısız güzellikte işçilik örnekleri mevcuttur. Ayrıca, ses geçirmeme özelliği açısından da tercih edilirler. Ahşap Pencere Plastik Pencereden yani Pimapenden farkı Evin içi koku yapmaz, doğal görünümlüdür, en önemlisi ahşap bulunduğu ortamda sağlık için önemli bir yere sahip olduğunda iç mekanlarda hava alır.


Ahşap kullanımı, tüm dünyada zamanla artış göstermektedir. Doğal ürünlere yönelme eğilimi, sağlıklı yaşamın temel ilkeleri olarak, yaşamda yerini almaktadır. Doğal ve organik ürünlerle beslenmenin yanı sıra, yaşam alanlarında da tabii kaynakların kullanımı tercih edilir. Ahşap pek çok yönden avantajlıdır. Doğal malzeme olması, sağlığa zarar vermeyen yapısı ile tercih edilir. Kimyasal içermemesi, tabii kaynaklara zarar vermemesi de çevreci yaklaşımları ile tercih sebebidir. Ahşabı, günümüzde ev tasarımlarında sıklıkla görmekteyiz.


Ahşabın en çok görüldüğü alanlar da pencere tasarımlarıdır. Şık göründükleri kadar, oldukça da sağlıklıdır. Ahşap, birçok kültürde yerini bulan tasarımlar içerisindedir. Yaşanılan ortamlarda iç ısıtan sıcak tasarımların yaratılmasını sağlar. Tüm kültürlerde kullanımı yaygındır. Gerek geleneksel gerekse modern tasarımlarda, sıklıkla kullanılmaktadır. Doğala dönüş akımında, en çok yaşanılan ortamlarda yerini bulmuştur. Görsel açıdan güzellik sunduğu gibi, sağlıklı ve çevre dostu olması açısından da tercih edilir. 


Sipariş Verebileceginiz İller: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin(İçel), Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tekirdağ, Tokat,Trabzon,Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak Üretimi Bittikten sonra Kamyon veya Kargo ile gönderilir.

Ahşap Pencereler 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Bu Pencere Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahşap Evleri, Kütük Evler, Beton Evlerde Günümüzde Restorasyo..
0,00TL
Ahşap Pencereler 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Müşterilerimizin Projeli İşlerinde Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Bu Pencere Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahşap Evleri, Kütük Evler,..
0,00TL
Çift Açılımlı Ahşap Pencereler Ebatları 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Müşterilerimizin Projeli İşlerinde Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Bu Pencere Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahş..
0,00TL
Giyotin Tipi Ahşap Pencerelerimiz 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Isı ve Ses yalıtımına sahip olan Bu Pencereler Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahşap Ev..
0,00TL
Giyotin Tipi veya Sürgülü Ahşap Pencerelerimiz 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Isı ve Ses yalıtımına sahip olan Bu Pencereler Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evl..
0,00TL
Başka bir adı Sürgülü Pencere, Yukarı-Aşağı Kaydırmalı, Sıyırmalı Pencere olarakda halk dilinde geçer, Etrafındaki Kasa sistemi duvar kalınlığına göre uygulanabilmekte olup, bazende müşteri isteğine göre 10'luk Kasa içinde çalıştırılabilimekte olup kasanın içindeki kanatların üstündeki sabit,alt kan..
0,00TL
Köşeli Pimapen Tipi Ahşap Pencerelerimiz 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Isı ve Ses yalıtımına sahip olan Bu Pencereler Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, A..
0,00TL
Isı, Ses yalıtımına sahip olan Ahşap Pencereler 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Bu Pencere Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahşap Evleri, Kütük Evler, Bet..
0,00TL
Pimapen Tipi Ahşap Pencereler 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Bu Pencere Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahşap Evleri, Kütük Evler, Beton Evlerde Günümüz..
0,00TL
Ahşap Pencereler 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Bu Pencereler Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahşap Evleri, Kütük Evler, Beton Evlerde Günümüzde Restora..
0,00TL
Ahşap Pencerelerimiz 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Isı ve Ses yalıtımına sahip olan Bu Pencereler Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahşap Evleri, Kütük E..
0,00TL
Ahşap Pencere Ebatları 4,5cm x 7cm, 4,5cm x 8cm, 6cm x 7cm ve 6cm x 8cm gibi ölçülerde yapılmaktadır. Müşterilerimizin Projeli İşlerinde Bu Pencereler düz cam, ısıcamda uygulanabilmektedir. Bu Pencere Tarihi Eski Konaklar, Eski Binalarda, Bağ Evleri, Bunglow Evleri, Ağaç Evleri, Ahşap Evleri, Kütük ..
0,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 13 (2 Sayfa)
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.